/upload/f63311833ecf434fdd94a4ab08ebd5f6.png/upload/833fa3016887b104618bb4b7c5dca7a2.png

Artykuł Alergia - czy jesteśmy na nią skazani?

Alergia -  czy jesteśmy na nią skazani?
Alergia - czy jesteśmy na nią skazani?
Alergia to choroba cywilizacyjna XXI wieku.

 

Dotyczy przeważnie ludzi młodych i jest najczęstsza chorobą przewlekłą u osób do 30 roku życia.

Liczba alergików wciąż rośnie. Decydują o tym czynniki cywilizacyjne,  higiena w pierwszym okresie życia, kiedy to organizm uczy się rozpoznawać alergeny oraz chemizacja życia, która wzmacnia reakcje na alergeny.

Do chorób alergicznych zaliczamy:  alergiczny nieżyt nosa, alergiczne zapalenie spojówek, pokrzywka, wstrząs anafilaktyczny, atopowe zapalenie skory,  alergiczna astmę oskrzelową.

Najczęstszą z nich jest alergiczny nieżyt nosa ( katar alergiczny). Ze względu na uporczywość objawów ( wodnisty katar, kichanie, świąd nosa, uczucie zatkanego nosa, zaczerwienienie i pieczenie spojówek oraz łzawienie) należy szybko reagować i sięgnąć po leki przeciwalergiczne dostępne w aptece.

Należą do nich preparaty przeciwhistaminowe I generacji, np. triprolidyna oraz  i II generacji , np. cetyryzyna, loratadyna( Flonidan Control) desloratadyna( Hitaxa fast junior, Aleric Deslo Active), levocetyryzyna( Contrahist Allergy, Zyx Bio)), które można stosować sezonowo i całorocznie.  Obecnie stosowane są głównie leki II generacji, gdyż charakteryzuje je długie działanie i wysoki poziom bezpieczeństwa. Leki te nie powodują uczucia senności,  zmęczenia i zwykle są dobrze tolerowane przez pacjenta.

W celu łagodzenia objawów alergii, oprócz leków przeciwhistaminowych, dodatkowo warto sięgnąć po krople do nosa obkurczające naczynia krwionośne , zawierające w swoim składzie, m.in. Xylorin Alergia, Otrivin Allergy( nie stosować dłużej niż 3- 5 dni). Pomagają one w przywróceniu swobodnego oddechu i poprawie komfortu życia z alergią.

Pacjentom uczulonym na pyłki kwiatowe poleca się  także doustne preparaty złożone, zawierające w swym składzie, np. triprolidynę, cetyryzynę oraz pseudoefedrynę ( czas  stosowania takich leków należy konsultować z lekarzem).

Najważniejsze to nie pozwolić na przejście alergii w poważniejszą chorobę, jaką jest astma.

Zobacz polecane produkty  http://www.verispharma.pl/katalog/alergia,130.html

2016-05-30 13:07:17